Usługi

Liternictwo


Liternictwo jest specjalistycznym i szczególnym w branży kamieniarskiej etapem wykańczania nagrobków i grobowców. Napisy epitafijne są istotnym elementem każdej mogiły.

Ceny liternictwa uzależnione są od indywidualnego zlecenia. Standardowy napis (litery piaskowane) to koszt 3,50 zł / literę.

Nasz zakład oferuje pełną obsługę literniczą:

  • Litery piaskowane,
  • Litery kute (kucie w granicie, marmurze, piaskowcu i cemencie),
  • Litery odlewane – przytwierdzane,
  • Dopisywanie tekstu do istniejącego (dodatkowe osoby, epitafia) – demontaż i montaż tablic napisowych i attyk, dopasowanie kroju i projektu liter do istniejących,
  • Tablice okolicznościowe,
  • Malowanie, srebrzenie i złocenie liter – pełna gama kolorów, złoto mineralne, złoto płatkowe 23 karaty,
  • Projektowanie liternictwa,
  • Odnawianie liter – czyszczenie, odmalowanie, pogłębianie, uczytelnianie,
  • Kopiowanie napisów zabytkowych,
  • Odnawianie tablic i napisów zabytkowych.

Wizerunki


Wizerunki to najczęściej przedstawienia i obrazy religijne, portrety osób zmarłych i przedstawienia związane z osobami zmarłymi.

Są one ręcznie grawerowanie na polerowanym kamieniu naturalnym (kolor ciemny).

Wizerunki, tak jak rzeźby zyskują coraz większą popularność. Stanowią alternatywę dla galanterii nagrobnej i zdjęć na porcelanie, dają też duży wachlarz możliwości.

Ceny wizerunków są uzależnione od indywidualnego zlecenia, przeważnie koszt jednego wizerunku to wielkość 300 zł.

Rzeźby


Centrum Kamieniarstwa Artystycznego wykonuje rzeźby w pełnym zakresie i dowolnym materiale (począwszy od etapu projektowego, aż do wykończenia i montażu w miejscu docelowym).

Poza zleceniami indywidualnymi wykonujemy też katalogowe płaskorzeźby nagrobne, oraz rzeźbione wykończenia nagrobków.

Projektowanie grobowców i detale architektoniczne


Na rynku kamieniarskim do rzadkości należą indywidualne projekty grobowców, aranżacji jego bryły i wykorzystanie możliwości jej formowania.

Celem Centrum Kamieniarstwa Artystycznego jest pokazanie klientom świadomego kształtowania przestrzeni nagrobnej wraz z odpowiednimi środkami wyrazu. Grobowce mogą oderwać się od panujących schematów. Sztuka sepulkralna to dzisiaj zapomniany termin, który zasługuje swoje miejsce na cmentarzach.

Wszystkich zainteresowanych indywidualnym podejściem zapraszamy do kontaktu i podjęcia współpracy. Dzięki takim rozwiązaniom możemy utworzyć unikalny grobowiec na wysokim poziomie artystycznym i wyróżniający spośród wszystkich.

Ponadto posiadamy również możliwość projektowania i wykonywania detali architektonicznych, aranżacji przestrzeni, a także innych szczególnych rozwiązań z użyciem kamienia naturalnego.

Copyright 2021 Centrum Kamieniarstwa Artystycznego - Tarnów | Design Nillo